baner
windows 10 key online sale office 2016 key sale purchase office 2013 key http://www.cdkeypascher.com/ buy cheap windows 10 key purchase WINDOWS 10 Key buy Office Professional Plus 2016 Key

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

ATRAKCJE TURYSTYCZNE / POWIAT KIELECKI / Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
0
UDOSTĘPNIJ
na_strone_Europejskie Centrum Bajki - kule

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka – dziecięce centrum kultury znajdujące się w Pacanowie, oficjalnie otwarte 24 lutego 2010 roku.

W 2003r. w Pacanowie zorganizowano pierwszy Festiwal Kultury Dziecięcej z inicjatywy Waldemara Dąbrowskiego Ministra Kultury w latach 2002 – 2005. Festiwal stał się bodźcem do stworzenia nowoczesnego dziecięcego ośrodka kultury o znaczeniu międzynarodowym, którego zadaniem jest bawiąc uczyć. Nie ma w Polsce lepszego miejsca na taką działalność jak właśnie Pacanów, którego po całym świecie szukał rezolutny Koziołek Matołek.
ECB zostało powołane w 2005 roku przez Gminę Pacanów i Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w celu przekształcenia Pacanowa w Europejską Stolicę Bajek.
Instytucja prowadzi działalność kulturalną skierowaną do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi.
Od 2010r. Europejskie Centrum Bajki działa w nowej siedzibie- w wielofunkcyjnym obiekcie dla dzieci. Charakterystyczne dla kompleksu są elementy przypominające wielkie baby z piasku. Mieści się w nich: Muzeum Postaci Bajkowych, Biblioteka Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej wraz z czytelnią, sala kinowa i teatralna, księgarnia, sklep z pamiątkami i kawiarnia. Budynek otaczają ogród zmysłów z altanami oraz amfiteatr, a także kuźnia, która ma upamiętniać słynnych kowali z bajki „120 Przygód Koziołka Matołka”.

Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci, ale także i dorosłych.

Na odwiedzających Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie czeka niezwykła wystawa pt. „Bajkowy świat” utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych. Odwiedzając ECB dzieci i dorośli znajdą się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek.

Europejskie Centrum Bajki od początku istnienia jest organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych- festiwali i konkursów o skali ogólnopolskiej.

Zapraszamy do Pacanowa – Europejskiej Stolicy Bajek.

Więcej: http://stolica-bajek.pl/html.php?idps=44&lang=pl

UDOSTĘPNIJ
fb