baner
windows 10 key online sale office 2016 key sale purchase office 2013 key http://www.cdkeypascher.com/ buy cheap windows 10 key purchase WINDOWS 10 Key buy Office Professional Plus 2016 Key

Centrum Nauki Leonardo da Vinci

ATRAKCJE TURYSTYCZNE / POWIAT KIELECKI / Centrum Nauki Leonardo da Vinci
0
UDOSTĘPNIJ
Centrum Nauki Leonardo da Vinci  w Podzamczu (3)_na_strone

Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

To drugi co do wielkości po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, obiekt popularyzujący nowoczesną naukę przez zabawę. Lokalizacja Centrum daje nieograniczone możliwości. Na terenach inwestycyjnych powstał obiekt, gdzie znajduje się najnowocześniejszy sprzęt i ekspozycje z całego świata. Zwiedzający mają możliwosć bezpośredniego kontaktu z twórczością Leonarda da Vinci. Nawiązaliśmy współpracę z Centrum Badawczym Leonardo3. Wystawa „Świat Leonarda da Vinci”, która została przywieziona z Mediolanu i pokazywana była m.in. w San Francisco, Montrealu, Meksyku, Nowym Yorku, Tokio, Filadelfii i San Paulo. Dzieci i dorośli mogą podziwiać trójwymiarowe modele projektów Leonarda, zbudować wynalazki na interaktywnych stanowiskach, podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” czy „Mona Lisę”. Każdy może zapoznać się z najważniejszymi notatkami Leonarda i odkryć wiele tajemnic tego piętnastowiecznego geniusza. Oczywiście to nie wszystko.

Młodzież i dzieci mogą przeprowadzać eksperymenty naukowe poznając tajemnice przyrody. Z kolei nauczyciele mają możliwość wykorzystać nowoczesne i innowacyjne metody kształcenia dla najmłodszych zdecydowanie różniące się od tych w szkole. Natomiast odwiedzające Centrum rodziny spędzą mile i ciekawie wolny czas.

Centrum Nauki Leonardo – Człowiek Niezwykła Maszyna.
Zwiedzający zapoznają się także z reakcjami na bodżce zewnętrzne: dowiadują się jak szybko przekazywane są impulsy, sami zresztą mogą się o tym przekonać, ponadto jak szybko reagują na dotyk, światło czy dźwięk, mogą również naszkicować graf własnego snu i dowiedzieć się jaka ilość snu jest dla człowieka najkorzystniejsza dla zdrowia. W kolejnej strefie można poznać tajemnice układu kostnego, popatrzeć na obiążenia jakie mamy, kiedy siadamy, kiedy podnosimy ciężary. Dla dzieci atrakcją jest ułożenie kręgosłupa i skorygowanie nieprawidłowości siedzącego człowieka. Można pojeździć na rowerze, jednocześnie widząc na ekranie szkielet wykonujący te same ruchy co rowerzysta. Wystawa uzupełniona jest o dwie strefy, w których każdy może przetestować sprawność fizyczną i umysłową. Zwiedzający sprawdzić może czy jest w stanie zapamiętać szyfr, przwrócić w myślach przedmiot. Przekonać się jak szybko jest w stanie pobiec i jak szybko skoczyć. Dla najmłodszych przygotowano specjalny plac zabaw z gigantycznym dmuchanym sercem, puzzlami, z których można ułożyć całego człowieka.

Godziny otwarcia Centrum Nauki Leonardo da Vinci:
Poniedziałki – nieczynne
Wtorek – Piątek – 9:00 – 16:00
Sobota – Niedziela – 9:00 16:00
Informacja telefoniczna dla zwiedzających: 732 005 082

UDOSTĘPNIJ
fb