baner
windows 10 key online sale office 2016 key sale purchase office 2013 key http://www.cdkeypascher.com/ buy cheap windows 10 key purchase WINDOWS 10 Key buy Office Professional Plus 2016 Key

„Wesele Świętokrzyskie”

CIEKAWE INICJATYWY / POWIAT OPATOWSKI / „Wesele Świętokrzyskie”
0
UDOSTĘPNIJ
dsc07457_na_strone

18 maja 2015 r. w Opatowie odbyła się premiera musicalu, śpiewogry ,,Wesele Świętokrzyskie” organizowanego z wielkim rozmachem przez Opatowskie Towarzystwo Artystyczne.

Było to wielkie wydarzenie kulturalne w naszym regionie. W przedsięwzięcie to zaangażowani byli między innymi: dyrektor kieleckiego Teatru Tańca Elżbieta Szlufik- Pańtak oraz reżyser i teatrolog z Łodzi, Piotr Bogusław Jędrzejczak.
-Cieszymy się, że dzięki wsparciu finansowemu możemy zrealizować musical- mówi prezes Z. Staniszewski. Opatowskie Towarzystwo Artystyczne jest stowarzyszeniem, które czeka na takie wyzwania, a ,,Wesele Świętokrzyskie” jest już drugim musicalem po ,,Skrzypku na dachu” organizowanym przez nasze stowarzyszenie. W realizację projektu brało udział mnóstwo osób: młodzież szkolna, dzieci, dorośli i seniorzy. Robili to z wielkim zaangażowaniem i radością, bo wiedzą, że w ten sposób wpiszą się w życie kulturalne naszego regionu.

Do udziału w musicalu zaangażowali się: młodzież szkolna z czterech powiatów, zespół pieśni i tańca ,,Ziemia Sandomierska”, zespół „Stańczanie” z Zielonki koło Iwanisk, zespół „Avart” z Opatowa, Uniwersytet Trzeciego Wieku z Opatowa, Uniwersytet Trzeciego Wieku z Ostrowca Św., zespół „Szarotka”, Świętokrzyska Szkoła Baletowa, Big Band Świętokrzyski, Świętokrzyska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, oraz mieszkańcy z czterech powiatów: kieleckiego, sandomierskiego, opatowskiego i ostrowieckiego.
KIEROWNIK PROJEKTU: Zdzisław Staniszewski
REŻYSERIA: Piotr, Bogusław Jędrzejczak
CHOREOGRAFIA: Elżbieta Szlufik-Pańtak, Wołodymyr Hudov, Dariusz Bukowski
MUZYKA: Dariusz Jurkowski, Zdzisław Staniszewski, Grzegorz Chyc, Lilia Kowalska, Rafał Gęborek
SCENARIUSZ: Dariusz Jurkowski, Agata Cudak, Zdzisław Staniszewski, Alicja Kowalska, Ewa Bałazy, Marek Baradziej
DŹWIĘK: Marcin Walczak
ŚWIATŁO: Cezariusz Niedziela
WYSTĘPOWALI: młodzież z powiatów: kieleckiego, ostrowieckiego, sandomierskiego, opatowskiego,
Świętokrzyska Szkoła Baletowa, Big Band Świętokrzyski, Świętokrzyska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu
UTW z Ostrowca Św., UTW z Opatowa, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Sandomierska”, Zespół „Szarotka”, Zespół „Stańczanie”, Zespół „Avart”

Balet- po raz pierwszy warsztaty baletowe odbyły się w lipcu ubiegłego roku i spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Trwały dwa dni. Zajęcia odbywały się w dużej sali budynku kina ,,Etiuda”. Poprowadził je mistrz baletu z Ukrainy Wołodymyr Hudov. Wołodymyr jest szefem zespołów ,,Jabloneczka” i ,,Kwiat jabłoni”. Zespoły te występowały na kilku kontynentach. W pierwszą niedzielę lipca 2013 r, dały niepowtarzalny występ w muszli koncertowej w parku miejskim.
Drugi raz warsztaty baletowe odbyły się 7 i 8 lutego 2015. w klubie muzycznym ,,Perspektywy”.

UDOSTĘPNIJ
fb