baner
windows 10 key online sale office 2016 key sale purchase office 2013 key http://www.cdkeypascher.com/ buy cheap windows 10 key purchase WINDOWS 10 Key buy Office Professional Plus 2016 Key

„Powrót do tradycji winiarskich Ziemi Sandomierskiej”

CIEKAWE INICJATYWY / POWIAT SANDOMIERSKI / „Powrót do tradycji winiarskich Ziemi Sandomierskiej”
0
UDOSTĘPNIJ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Projekt pn. „Powrót do tradycji winiarskich Ziemi Sandomierskiej”.

Projekt realizowany przez Towarzystwo Naukowe Sandomierskie.

W ramach realizacji projektu zidentyfikowano podłoże historyczne i stan uprawy winorośli na Ziemi Sandomierskiej. Odtworzono na Wzgórzu Świętojakubskim w Sandomierzu winnicę stanowiącą awangardę winogrodnictwa regionu, która pierwotnie założona została przez O.O. Dominikanów w 1226 roku. Ową winnicę współcześnie nazwano Winnicą Św. Jakuba.
W ramach realizacji projektu wykonano prace pielęgnacyjne w Winnicy Świętego Jakuba przygotowując bazę do prowadzenia szkoleń i pokazów. Zakupiono niezbędne wyposażenie do przeprowadzenia pokazów i szkoleń, jak: młynkoodszypułkowywarka, hydroprasa, fermentory, kadzie, korkownicę, słoje szklane, butlę z azotem i refraktometr. W oparciu o stworzona bazę szkoleniową przeprowadzono szkolenia nt. „Prowadzenia i pielęgnacji winorośli”, pokazy nt. „Wykonywanie nastawu wina gronowego”. Dla celów promocyjnych wydano informatory pt. „Powrót do tradycji winiarskich Ziemi Sandomierskiej”, oraz folder pt. „Sandomierskie Winogrodnictwo”.
Zwieńczeniem projektu było założenie Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy i przeprowadzenie konferencji podsumowującej 6 lutego 2014 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sandomierzu wraz z wydaniem w formie książkowej materiałów konferencyjnych pt. „Powrót do tradycji winiarskich Ziemi Sandomierskiej, zakończonej degustacją pierwszego wina z odtworzonej Winnicy Św. Jakuba.

Zakupione wyposażenie zdeponowane zostało w użyczonych pomieszczeniach magazynowych Klasztoru O.O. Dominikanów w Sandomierzu.
Analiza ankiet ewaluacyjnych i opinie na stronach internetowych świadczą o bardzo dużym zainteresowaniu realizowaną tematyką i uznaniu dla organizacji oraz realizacji prowadzonych przekazów.

UDOSTĘPNIJ
fb