baner
windows 10 key online sale office 2016 key sale purchase office 2013 key http://www.cdkeypascher.com/ buy cheap windows 10 key purchase WINDOWS 10 Key buy Office Professional Plus 2016 Key

„Garbów w obiektywie”

CIEKAWE INICJATYWY / POWIAT SANDOMIERSKI / „Garbów w obiektywie”
0
UDOSTĘPNIJ
DSC_0635_na_strone

Projekt pn. „Garbów w obiektywie”.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Pamięci Zawiszy Czarnego Herbu Sulima z Garbowa.

Opis działań projektowych:

1. Organizacja IV Turnieju w Łucznictwie Historycznym.

19 lipca 2015 r. już po raz IV w Garbowie odbył się wielki Turniej Łuczniczy. W tym roku myślą przewodnią wydarzenia była 600- tna rocznica turnieju w Perpignan, na którym Zawisza Czarny pokonał wielkiego rycerza Jana z Aragonii w pojedynku na kopie. Podczas imprezy pojedynek ten został odtworzony na oczach widzów. W programie imprezy znalazł się także wzbudzający wiele emocji turniej konny, któremu przewodził Zawisza Czarny. W turnieju wzięli udział także sławni bohaterowie spod Grunwaldu : Mszczuj ze Skrzynna, Dobiesław z Oleśnicy, Powała z Taczowa, Krystyn z Ostrowa, Arnold von Baden oraz lekka jazda litewska. Rycerze musieli wykazać się w konkurencjach: gonitwa do pierścienia kopią, cięcie mieczem, atak na Saracena.
Głównym punktem imprezy był turniej łuczniczy, w którym udział wzięło ponad dwadzieścia osób. Łucznicy musieli wykazać się sprawnością trafienia do tarczy z repliki XV- wiecznego łuku, z odległości 20, 30 i 40 metrów.
Pomiędzy turniejami widzowie mogli obejrzeć bal dworski, na którym sandomierska chorągiew prezentowała pawany, kontredanse i inne tańce średniowieczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się średniowieczne walki na miecze i topory. Sandomierska gwardia zaprezentowała również musztrę oraz pokaz artyleryjski.
Jednym z punktów programu był pokaz japońskich sztuk walki z XVI w. reprezentowany przez grupę rekonstrukcyjną „Katana” z Tarnobrzega.
Podczas turnieju organizatorzy zadbali również o swych najmłodszych gości, zorganizowali miejsce zabaw rycerskich dla dzieci takich jak walka na miecze strzelane z łuku oraz zabawy plastyczne. Odbyły się również konkursy dla dzieci i młodzieży, wśród których rozlosowano wiele ciekawych nagród.
Imprezę zakończył bardzo ciekawy pokaz „Teatru ognia”, wzbudzający w widzach niezapomniane wrażenia.

2. Warsztaty i konkurs fotograficzny.

Warsztaty fotograficzne będą odbywać się w styczniu i lutym 2016 r. Mają one na celu rozbudzić pasję do fotografowania wśród młodzieży i dorosłych, a także rozwinąć i doskonalić techniki fotografowania. Innym celem tego działania jest promocja naszej miejscowości. We wrześniu 2015 roku został ogłoszony konkurs fotograficzny, którego tematyką były uroki Garbowa. Konkurs trwa do 15 kwietnia 2016 r. Po ogłoszeniu zwycięskich zdjęć zostaną one przedstawione na zorganizowanej wystawie w Wiejskim Domu Kultury w Garbowie i na stałe będą stanowiły piękny wystrój tego miejsca.

3. Warsztaty z dekoracji świątecznych dla mieszkańców.

W ramach działania organizowane są cykle spotkań, podczas których mieszkańcy Garbowa mogą skorzystać z warsztatów o tematyce dekoracji świątecznych, zarówno bożonarodzeniowych jak i wielkanocnych. Spotkania te odbywają się od grudnia 2015 do kwietnia 2016 r. Spotkania są okazją do nabycia nowych umiejętności, poznania technik dekoracyjnych, ale także do miłych spotkań i integracji mieszkańców.
W ramach spotkań odbędzie się również konkurs kulinarny o tematyce dań wielkanocnych, a także uroczystość „Dnia Kobiet” dla mieszkańców Garbowa i okolicznych miejscowości.

4. Doposażenie Izby Pamięci Zawiszy Czarnego w urządzenie do bicia monet.

Będzie ono stanowiło dodatkową atrakcję dla zwiedzających, każdy będzie mógł własnoręcznie wybić monetę pamiątkową z Zawiszą Czarnym.

Poniżej zamieszczony został link do strony internetowej, na której zamieszczony został film powstały w ramach niniejszego projektu:

https://www.youtube.com/watch?v=zOQirdq7CkE&feature=youtu.be

UDOSTĘPNIJ
fb