baner
windows 10 key online sale office 2016 key sale purchase office 2013 key http://www.cdkeypascher.com/ buy cheap windows 10 key purchase WINDOWS 10 Key buy Office Professional Plus 2016 Key

Bałtowskie wypieki

USŁUGI I PRODUKTY LOKALNE / ŻYWNOŚĆ / Bałtowskie wypieki
0
UDOSTĘPNIJ
IMG_9336_na_strone

Tytuł projektu: „Wyposażenie pracowni cukierniczo – piekarniczej na potrzeby produkcji wyrobów tradycyjnych regionu świętokrzyskiego”.

W ramach projektu dofinansowanie zostało w 100% wykorzystane na zakup sprzętu i wyposażenia Cukierni.
Spółka poniosła jeszcze koszty dodatkowe związane m.in. z adaptacją zabytkowego budynku dawnej Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” (gdzie obecnie mieści się cukiernia), koszty zakupu samochodu dostawczego, zatrudnienia pracowników, opracowania i druku materiałów reklamowych (ulotki, strona www). Wydatki te nie były jednak objęte projektem – DLF Invest sp.z o.o. poniósł je z własnych środków.
Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu spółka weszła w nowy sektor rynku – wprowadziła produkt cukierniczy pod markami Bałtowskie Wypieki oraz Akademia Słodyczy. Bałtowskie Wypieki są zbiorem ciast wytwarzanych na bazie lokalnych przepisów, przekazywanych z „pokolenia na pokolenie”, przepisów naszych babć, które bałtowskie gospodynie od lat pielęgnują. Pracownice cukierni zebrały receptury, które nadal wykorzystuje się w ich domach, wymieniły się doświadczeniami w nowo powstałym zakładzie. Akademia Słodyczy jest oferta skierowaną do klienta zamożnego, poszukującego nowoczesnych wypieków. Są to ciasta wieloskładnikowe, bogatsze, których trzon stanowią naturalne składniki (np. jabłka z upraw ekologicznych). Na zamówienie klientów przygotowywane są również wypieki wpisane na listę produktów tradycyjnych województwa świętokrzyskiego (m.in. szczodroki, placek spod kamienia). Produkty tradycyjne zostały specjalnie oznaczone w ulotce. DLF Invest sp. z o.o. zakłada, że w ujęciu długookresowym przełoży się to na zmniejszenie uzależnienia spółki od rynku usług turystycznych (który dotychczas był jedynym obszarem jej działalności) oraz zwiększenie przychodów. W związku z powstaniem cukierni w Bałtowie zatrudniono pieć osób na stanowisko cukiernika, jednego kierownika cukierni oraz przedstawiciela handlowego (zmniejszenie bezrobocia w Gminie Bałtów). Pracownicy stale współpracują z kierownictwem spółki przy opracowywaniu nowych receptur. Pracownicy cukierni pochodzą w większości ze społeczności lokalnej, w której kultywowane są tradycje i obyczaje związane ze sposobem produkcji wyrobów.

Na chwilę obecną cukiernia nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży swoich wyrobów, ale współpracuje z szeregiem odbiorców, którzy je dystrybuują. Nie jest to kooperacja na zasadzie sformalizowanych kontraktów, ale partnerskiego porozumienia. Cukiernia dostarcza swoje produkty do ok. 20 punktów handlowych w Ostrowcu Świętokrzyskim i ok. 40 na terenie województwa świętokrzyskiego (w Sandomierzu, Stąporkowie, Końskich, Bielinach, Łagowie, Opatowie, Ożarowie, Ćmielowie, Lipsku, Siennie, Starachowicach).

W ofercie znależć można ciasta na każdą okazję, drobny asortyment na codzienną dawkę słodyczy oraz niezwykłe torty, które uświetnią każdą uroczystość.

Więcej o wypiekach: http://www.baltowskiewypieki.pl/

UDOSTĘPNIJ
fb