baner
windows 10 key online sale office 2016 key sale purchase office 2013 key http://www.cdkeypascher.com/ buy cheap windows 10 key purchase WINDOWS 10 Key buy Office Professional Plus 2016 Key

Kaszarnia

0
UDOSTĘPNIJ
12592455_521703824679257_3317837354268508545_n_na_strone

Tytuł projektu: Kaszarnia Rajmund Wisowski.

 

Proso przede wszystkim
W gospodarstwie Pana Rajmunda Wisowskiego uprawia się jak w większości gospodarstw rolnych zboża, warzywa i zioła. Najważniejszym produktem gospodarstwa jest jednak proso, które się tu uprawia oraz przede wszystkim – miele, produkując mąki i oczywiście kasze. Nazwa w końcu zobowiązuje! Uprawa tego zboża prowadzona jest w sposób tradycyjny w oparciu o naturalne metody i z wykorzystaniem siły samej przyrody, zamiast szkodliwej chemii i sztucznych nawozów.
W ramach projektu Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością udało się Panu Rajmundowi pozyskać środki na zakup maszyn do produkcji kaszy jaglanej, produkowanej z prosa, które jak wspomniano wyżej pozyskuje ze swojego gospodarstwa. Ze środków ze Szwajcarskiego programu do Kaszarni Pan Rajmund zakupił 3 maszyny: przenośnik ślimakowy (przeznaczony do podawania ziarna), obłuskiwacz (stosuje się go w przemyśle zbożowo-młynarskim do obłuskiwania prosa z łuski) oraz czyszczalnię (maszynę przeznaczoną do wstępnego czyszczenia).
Co ciekawe, ziarna prosa przetwarzane w Kaszarni przy pomocy wspomnianych już wcześniej zakupionych z dotacji urządzeń pan Rajmund po zmieleniu sprzedaje jako smaczną i pełną wartości odżywczych mąkę nie tylko w swojej okolicy. Po mąkę zgłaszają się kupcy niemal z całej Polski.
Takiej kaszy po prostu trzeba spróbować, aby poczuć różnicę!

UDOSTĘPNIJ
fb