baner
windows 10 key online sale office 2016 key sale purchase office 2013 key http://www.cdkeypascher.com/ buy cheap windows 10 key purchase WINDOWS 10 Key buy Office Professional Plus 2016 Key

Utworzenie Kawiarenki Krówkowej…

USŁUGI I PRODUKTY LOKALNE / ŻYWNOŚĆ / Utworzenie Kawiarenki Krówkowej…
0
UDOSTĘPNIJ
SONY DSC

Projekt pn. „Utworzenie sali warsztatowo-konferencyjnej i „Firmowej Kawiarenki Krówkowej” w pomieszczeniach dawnej Mleczarni Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie jest producentem „Krówki Opatowskiej” – tradycyjnego regionalnego produktu, wpisanego na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i promowanego w ramach sieci „Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie”.
W 1992 r. OSM Opatów przejęła od upadającej Spółdzielni Pracy Przemysłu Spożywczego Wytwórnię Krówki Opatowskiej. Proces produkcji Krówki Opatowskiej odbywa się niezmiennie od 1980 r. Nawiązując do dawnych metod wytwarzania, jest to ręczna produkcja dzięki której produkt charakteryzuje się doskonałym smakiem i najwyższą jakością. W stałej produkcji znajdują obecnie się trzy smaki; podstawowy – mleczny oraz smakowe kakaowy i cynamonowy. Znane są w wielu regionach kraju i za granicą. Krówka Opatowska jest zdobywcą wielu nagród i certyfikatów:
Wrzesień 2010 r. – nagroda główna „Perła 2010” dla „Krówki Opatowskiej” w ogólnopolskim konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych i Gastronomi Polagra FOOD w Poznaniu,
Luty 2011 r. – Krówka Opatowska została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Kategorii wyroby piekarnicze i cukiernicze,
Wrzesień 2012 r. – certyfikat „Doceń polskie” – podczas VI audytu Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, tytuł „Top Produktu”,
Listopad 2012 r. – laureat piątej edycji konkursu „ Nasze Dobre Świętokrzyskie”,
Grudzień 2013 r. – laureat V edycji ogólnopolskiego konkursu konsumenckiego Mistrz Rolnictwa i Przedsiębiorstwa.
Cukierki sprzedawane są w kartonach zbiorczych 5 kg i 3,5 kg oraz w opakowaniach jednostkowych: kuferki o wadze 150g, 400g, 500g, 600g, oraz opakowanie w kształcie domku o wadze 1kg.

W ofercie są batony krówkowe XXL. Na życzenie klienta pakujemy krówki w okazjonalne etykiety np.: ślub, komunia, imieniny, urodziny itp. jak również w etykiety reklamowe z logiem danej firmy.
Dzięki programowi Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie uzyskała dotację na utworzenie sali warsztatowo – konferencyjnej i „Firmowej Kawiarenki Krówkowej” w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt został oceniony na 99,5 punktów przez Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.
Dotacja oraz wkład własny pozwolił na przekształcenie byłych pomieszczeń magazynowych Mleczarni w stylowy lokal o nazwie „Krówkarenka” w którym odbywają się warsztaty z technologii produkcji Krówki Opatowskiej, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem.
Zapraszamy dzieci i dorosłych, turystów i grupy zorganizowane – wycieczki szkolne oraz firmowe (grupy od 15 – 30 osób).

Na życzenie klientów program warsztatów dostosowujemy do rodzaju i wieku grupy.

Dla gości indywidualnych – warsztaty odbywają się w grupach powyżej 10 osób!!!!

Dla mniejszych grup przewidujemy mini pokazy.

Dzięki Projektowi zostały osiągnięte następujące rezultaty:
– Wprowadzono na rynek nową ofertę turystyczno-edukacyjną warsztaty z technologii produkcji „Krówki Opatowskiej” ) i gastronomiczną ( otwarcie „Krówkarenki”- Firmowej Kawiarenki Krówkowej).
– Poszerzono ofertę handlową OSM w Opatowie o sprzedaż detaliczną „Krówki Opatowskiej” oraz ciast z masą krówkową w firmowej kawiarence.
– Utworzono nową infrastrukturę gastronomiczną oraz atrakcję turystyczną w Opatowie .
Realizacja Projektu przyczyniła się do utrwalenia pozytywnego wizerunku Spółdzielni w świadomości turystów odwiedzających region Opatowa i Gór Świętokrzyskich .
W wyniku realizacji Projektu zatrudniona została 1 osoba na umowę o pracę .

UDOSTĘPNIJ
fb